Wiązanie krawata

Na tej stronie dowiesz się jak wiązać krawat, poznasz historię i sposoby wiązania krawata. Zobacz koniecznie kurs wiązania krawata i porady.

Sposoby wiązania krawata

Kliknij w nazwę aby zobaczyć instrukcję.

Prosty

Najbardziej popularny współcześnie i najprostszy, bo wymagający tylko czterech ruchów węzeł. Węzeł ten ma wielostronne zastosowanie. Jest łatwy do zawiązania, także dla początkujących.

Windsor

Węzeł typu Windsor jest odporniejszy na rozwiązanie niż węzeł prosty. Dzięki podwójnemu obwinięciu końcowej części możemy lepiej uporządkować go przy górnej części koszuli. Dlatego też wydaje się być bardziej profesjonalną metodą.

Pół-Windsor

Węzeł typu Pół-Windsor jest odporniejszy na rozwiązanie niż węzeł prosty. Jest to węzeł mniej obfity stosowany najczęściej przy krawatach z grubej tkaniny. Węzeł ten jest harmonijny i gładki. Jest on uproszczoną wersją "Windsoru".

Shelby

Jest to typ wiązania, który należy do kategorii grubszych węzłów w związku z czym zalecany jest przy szerszych klapach marynarek.

Muszka

Muszka jest koniecznym dodatkiem do smokingu i prawdopodobnie dlatego kojarzy się ze strojem wieczorowym i uroczystym. Nie oznacza to jednak, że nie można nosić muszki w innych okolicznościach. Są mężczyĄni, którzy z muszki uczynili swój 'znak rozpoznawczy" i noszą ją na co dzień. Inni traktują muszkę jako dodatek na szczególne okazje, podkreślający wyjątkowość sytuacji.2007 © Szelo | Linki: Lloret de mar